Działania kontrolne na A2

 kontr. a2

W dniu 20.12.2011r. w godzinach 08.00.-14.00 na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat Tarnawa

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca podczas rutynowej kontroli prędkości

przechwytywanie 

W dniach 16 i 17 grudnia br. w godzinach wczesno porannych Inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach prowadzili czynności kontrolne na drodze powiatowej nr 1249F w miejscowości Sądów i Radzików.

Czytaj więcej...

"PRĘDKOŚĆ"

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w dniach 3 i 4 oraz 8 i 9 listopada br. przeprowadził na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego działania ukierunkowane na przestrzeganie przez kierujących pojazdami ograniczeń prędkości oraz innych przepisów wynikających z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

W trakcie działań użyto dwóch pojazdów z wideo rejestratorami oraz ręcznego miernika prędkości.

Czytaj więcej...

Zakaz ruchu w przeddzień Święta Niepodleglości

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w dniu 10 listopada 2011 roku w godzinach wieczornych przeprowadzili na drodze krajowej nr 2 i 3 kontrole pojazdów ciężarowych w związku z obowiązującym od godziny 18:00 do godziny 22:00 zakazem ruchu dla pojazdów o dmc powyżej 12 ton. W trakcie działań skontrolowano 16 pojazdów z których 11 poruszało się mimo obowiązującego zakazu ruchu.

W stosunku do przewoźników zagranicznych wystawiono decyzje administracyjne, natomiast na przedsiębiorstwa polskie wszczęto postępowania administracyjne.

Dodatkowo stwierdzono liczne naruszenia czasu pracy kierowców co skutkowało wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych i nałożeniem na trzech kierowców kar grzywien w drodze mandatów karnych.

Kradzież drewna z lasu.

drewno

Inspektorzy WITD w Gorzowie Wlkp. w dniu 3 listopada br., podczas wykonywania czynności kontrolnych nieoznakowanym pojazdem wyposażonym w wideorejestrator zaobserwowali pojazd, który w sposób gwałtowny wyjechał z lasu, czym wzbudził zainteresowanie inspektorów.  

Czytaj więcej...

Akcja "ZNICZ"

W okresie od 28 października do 1 listopada 2011 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „ZNICZ".

Czytaj więcej...

Nietrzeźwi kierowcy

Dnia 15 października 2011 r. o godz. 09:12 na drodze  krajowej nr 2-1 km w okolicy miejscowości Świecko w ramach działań kontrolnych Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach zatrzymali do kontroli pojazd m-ki MAN wraz z naczepą, należący do przedsiębiorcy niemieckiego,

Czytaj więcej...

Nietrzeżwy kierowca ciężarówki

Dnia 10 października 2011 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. pełniąc służbę na drodze krajowej nr 2, w pobliżu miejscowości Myszęcin (78km) zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów prowadzony przez obywatela Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej...

Autobus z przeróbkami

Dnia 20 września 2011 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., pełniąc służbę na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Myszęcin zatrzymali autobus przewożący dzieci z Polski do Niemiec.

Czytaj więcej...

Nietrzeżwi kierowcy

W dniu 05.10.2011 r. o godz. 08:38 na drodze krajowej nr 2-1km Świecko w ramach działań kontrolnych Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z Funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zatrzymali do kontroli m.in. dwa pojazdy:

Czytaj więcej...