Zwrot odpadów nielegalnie wwiezionych do Polski

Odpady, których nielegalny wwóz do Polski ujawnili inspektorzy ITD, zostały zwrócone do Niemiec.

Czytaj więcej...

Kierowca ciężarówki miał prawie 1 promil

23 lutego 2018 r. na autostradzie A2 inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Przewoźnik litewski, kierowcy - obywatele Ukrainy, świadectwo kierowcy - polskie.

W dniu 15 lutego 2018 r. w godzinach wieczornych na PPO Tarnawa A2 został zatrzymany zespół pojazdów, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy (papieru w belach) z Niemiec do Polski.

Czytaj więcej...

2,5 promila - kolejny nietrzeźwy kierowca ciężarówki.

 

13 lutego 2018 r., na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Gołaszyn, inspektor zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którego kierujący był pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD przeprowadzili kolejne zajęcia lekcyjne w szkołach

Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. lubuscy inspektorzy ITD przeprowadzili kolejne zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik.

Czytaj więcej...

Nieudana próba uniknięcia kontroli

Kierowca ciężarówki chcąc uniknąć kontroli wyprzedzał inną ciężarówkę na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Czytaj więcej...

Udział ITD w Targach Służb Mundurowych

We wtorek, 6 lutego 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w Targach Służb Mundurowych, które odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

Czytaj więcej...

Przewóz towaru niebezpiecznego w nieodpowiedniej cysternie

We wtorek, 6 lutego 2018 r. na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którym przewoźnik krajowy wykonywał przewóz drogowy towaru niebezpiecznego UN1866 (kl.3, grupa pakowania III) w ilości 22 920 kg z Niemiec do Rosji.

Czytaj więcej...

Trzech nietrzeźwych kierowców ciężarówek

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3. kierowców ciągników samochodowych wraz z naczepami, którzy prowadzili je pod wpływem alkoholu. Jeden z nich przewoził towary niebezpieczne. Wszyscy zostali przekazani w ręce Policji.

Czytaj więcej...

Bezpieczny Autokar 2018

 

„BEZPIECZNY AUTOKAR” – KONTROLE

BezpiecznyAutokar

W czasie trwania ferii zimowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego
w Gorzowie Wlkp. będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Kontrole przeprowadzane będą w miejscu odjazdu autokaru  lub pod siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przy ul. Teatralnej 30 w Gorzowie Wlkp. (parking komunikacji zastępczej PKP).

Zasady zgłoszenia:

  • zgłoszenie powinno nastąpić z co najmniej 7 - dniowym wyprzedzeniem,
  • zgłoszenie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, numer telefonu kontaktowego, wskazanie miejsca kontroli (miejsce i godzinę wyjazdu autokaru lub w przypadku kontroli autokaru pod siedzibą WITD w Gorzowie Wlkp. godzinę podjechania na wyznaczony punkt kontroli);

Kontrole odbywać będą się w dniach i godzinach pracy urzędu.

Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie, pod numerem telefonu: 95 7 255 113, fax: 95 7 255 114 lub drogą mailową na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Jednocześnie informujemy, iż pod adresem:

https://bezpiecznyautobus.gov.pl/

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło bezpłatny serwis, gdzie można samodzielnie sprawdzić podstawowe dane autokaru. Do tego celu wymagany jest jedynie numer rejestracyjny pojazdu.

Można uzyskać następujące informacje:

 

- czy autokar posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ważne obowiązkowe badanie techniczne;

- dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

- stan licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego,

- status rejestracji pojazdu.

Dane w serwisie pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. 

Nielegalny transport odpadów

Inspektorzy ITD ujawnili nielegalny transport odpadów z Niemiec do Polski. Na miejsce wezwano Inspekcję Ochrony Środowiska i Policję. Pojazd wraz z ładunkiem usunięto na parking, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Pęknięta rama pojazdu i przerobiona data

Inspektor ITD zatrzymał pojazd, który miał pękniętą ramę, oraz ujawnił przerobioną datę badania kontrolnego na tabliczce pomiarowej tachografu. Kontrolujący zakazał używania pojazdu stwarzającego realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcę ukarał mandatami karnymi, oraz wszczął postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Ponadto zawiadomił Policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Czytaj więcej...