Kolejna ingerencja w zapisy tachografu.

W dniu 29 listopada 2017 r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika polskiego, którym wykonywany był przewóz chipsów z Polski do Niemiec.

Czytaj więcej...

Przewóz kradzionych pojazdów

W czwartek, 23 listopada 2017 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy dwóch pojazdów dostawczych z Wielkiej Brytanii do Litwy.

Czytaj więcej...

Brak aktualnych zaświadczeń o sprawności technicznej pojazdów

20 listopada 2017 r., inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którym przewoźnik ukraiński wykonywał międzynarodowy transport drogowy. Kierowca jechał tym pojazdem bez ładunku z Niemiec do Polski, po wcześniejszym rozładunku na terenie Niemiec. Ustalono również, że kierowca udawał się do Buku pod załadunek ładunku, który następnie miał przewieźć do Ukrainy.

Czytaj więcej...

Pijany prowadził pojazd członowy

20 listopada 2017 r. na autostradzie A2, inspektor zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którego kierujący był pod wpływem alkoholu. Pojazdem tym realizowany był przewóz drogowy mrożonych ryb z Łotwy do Niemiec przez przewoźnika łotewskiego.

Czytaj więcej...

Niedozwolona przeróbka instalacji tachografu

15 listopada 2017 r., na terenie byłego przejścia granicznego w Olszynie, inspektorzy pełniąc obowiązki służbowe zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą ciężarową. Podczas kontroli ustalono, że pojazdem tym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy aluminium z Niemiec do Czech.

Czytaj więcej...

Kierujący w stanie wskazującym na spożycie alkoholu

We wtorek, 14 listopada 2017 r., w godzinach porannych na autostradzie A2 (MOP Gnilec) zatrzymano do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą.

Czytaj więcej...

Przewóz mrożonej papryki niezgodnie z Umową ATP

8 listopada 2017 r., na autostradzie A2, inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym wykonywano międzynarodowy przewóz drogowy mrożonej papryki.

Czytaj więcej...

Jechał na nie swojej karcie kierowcy

7 listopada 2017 r. o godzinie 6:30, na autostradzie A2, inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej pojazd członowy, który właśnie zjeżdżał na parking.

Czytaj więcej...

Ważenie pojazdów dostawczych

30 października 2017 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów dostawczych poruszających się w kierunku zachodniej granicy. Do kontroli zatrzymywano pojazdy, które zostały wskazane przez preselekcyjny system ważenia pojazdów, jako przeładowane. Na jednym punkcie kontrolnym, w godzinach porannych, skontrolowano 11 takich pojazdów.

Czytaj więcej...

Dwa przewozy w jednym

23 października 2017 r., na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako potencjalnie przeciążony.

Czytaj więcej...

Kolejny przypadek ingerencji w pracę tachografu

19 października 2017 r., na autostradzie A2 (MOP Gnilec), inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., zatrzymał do kontroli ciągnik samochodowy wraz z naczepą, którym przedsiębiorca litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy wyrobów mleczarskich z Polski do Irlandii.

Czytaj więcej...

Wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego bez wymaganego zezwolenia

19 października 2017 r., inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów, którym przewoźnik ukraiński wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Francji do Ukrainy. Podczas kontroli kierowca nie okazał zezwolenia wymaganego do wykonywania takiego przewozu.

Czytaj więcej...