"Z nami bezpieczniej"

Na błoniach nad Wartą w Gorzowie Wlkp. odbył się festyn edukacyjno-rekreacyjny "Z nami bezpieczniej" pod patronatem Wojewody Lubuskiego, w którym uczestniczyli m.in. inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Przełamany na pół

Inspektor ITD zatrzymał pojazd dostawczy z pękniętą ramą pojazdu. Pojazd był bez ładunku, ale jego stan wskazywał na to, że nie jedno już przewiózł.

Czytaj więcej...

Wzmożone kontrole autokarów na lubuskim odcinku autostrady A2 i drogi ekspresowej S3

7 czerwca 2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S3, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z Policją,Strażą Graniczną oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wzmożone kontrole autokarów.

Inspektorzy tego dnia skontrolowali 30 autokarów. W wyniku tych kontroli na kierowców nałożono 8 mandatów karnych, na łączną kwotę 2 700 zł. Ponadto w związku ze stwierdzonymi naruszeniami wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec podmiotu wykonującego przewóz drogowy.

Dostawczak przeładowany ADR-em

Inspektorzy ITD skontrolowali przeładowany pojazd dostawczy, którym przewożono towar niebezpieczny (ADR). Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz wydano mu zakaz jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.

Czytaj więcej...

Udział inspektorów ITD w akcji "Profil"

22 maja 2018 r. na drodze ekspresowej S3 inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp., wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i KAS, uczestniczyli w działaniach kontrolnych pk. „Profil”, ukierunkowanych na ujawnianie przemytu ludzi.

Czytaj więcej...

Inspektorzy wykryli trzy kolejne wyłączniki tachografów i dwa emulatory AdBlue

W trakcie trzech dni inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 następne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Przeładowany dostawczak

17 maja 2018 r. inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2, prowadzili kontrole ukierunkowane na sprawdzenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów. Inspektorzy podczas tych kontroli wykorzystywali system preselekcji ważenia pojazdów.

Czytaj więcej...

Bez jednego koła

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, która nie miała jednego koła.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez zezwolenia

16 maja 2018 r. na drodze krajowej nr 92, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili przypadek nieprawidłowego wykorzystywania zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD wezwani na miejsce wypadku

27 kwietnia 2018 roku w godzinach porannych na lubuskim odcinku autostrady A2 doszło do groźnego wypadku, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarówka. W wyniku zderzenia osobówka przewróciła się na dach a ciężarówka przewróciła się na bok w poprzek jezdni blokując cały ruch w kierunku Poznania. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Czytaj więcej...

30 przeładowanych dostawczaków

17 i 18 kwietnia 2018 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole samochodów dostawczych w zakresie ich masy rzeczywistej.

Czytaj więcej...

ITD na święcie 15 batalionu Ułanów Poznańskich

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w akcji promocyjnej z okazji święta 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

Czytaj więcej...