Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

logotyp biuletynu informacji publicznej

30 lip 2019

Wspólne działania kontrolne z Policją z Brandenburgii

W poniedziałek 29 lipca br. w godzinach wczesno porannych inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. wspólnie z policjantami z kraju związkowego Brandenburgii przeprowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2. Kontrolowano pojazdy jadące w kierunku zachodniej granicy.

23 lip 2019

Nietrzeźwy Litwin kierował ciężarówką

Ponad pół promila alkoholu miał kierowca tira zatrzymany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

16 lip 2019

Pijany kierowca ciężarówki cofał na S3 by uniknąć kontroli

Inspektorzy ITD wraz z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej kontrolowali ciężarówki i autokary jadące ekspresową "trójką".

09 lip 2019

Wzmożone kontrole autokarów na lubuskich drogach

Na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole autokarów.

08 lip 2019

Używając magnesu popełnił przestępstwo

Kierowca, w celu fałszowania zapisów tachografu, jechał bez włożonej do tachografu karty kierowcy z przyłożonym do impulsatora magnesem. Okazało się jednak, że używając magnesu popełnił przestępstwo

27 cze 2019

Inspektorzy ITD ćwiczyli pierwszą pomoc

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

25 cze 2019

Działania kontrolne na drodze ekspresowej S3.

24 czerwca br. od godzin porannych do południa na drodze ekspresowej S3 MOP Marwice Wschód inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z policjantami Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania kontrolne,

21 cze 2019

Liczne naruszenia czasu pracy kierowcy i „kierowcy – turysty”.

W środę (19 czerwca br.) patrol ITD na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wlkp. zatrzymał do kontroli pojazd przewoźnika tureckiego wykonujący międzynarodowy transport drogowy czereśni z Turcji do Szwecji.

17 cze 2019

Wczoraj wieczorem pił wódkę, dziś rano prowadził ciężarówkę

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki przewożący ładunek z Rosji do Niemiec. Kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji.

04 cze 2019

ITD z wizytą w Zespole Szkół w Kostrzynie nad Odrą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., w poniedziałek 3 czerwca, odwiedzili uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą.

31 maj 2019

Kierowca poszukiwany listem gończym

W czwartek 30 maja 2019 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili działania kontrolne z wykorzystaniem urządzeń do preselekcyjnego ważenia pojazdów na drodze krajowej nr 92 w powiecie świebodzińskim

30 maj 2019

Inspektorzy ITD skontrolowali autokar z dziećmi, który wypadł z drogi

Autokar przewożący dzieci wypadł z drogi. Nikomu nic poważnego się nie stało. Lubuscy inspektorzy ITD skontrolowali zapisy tachografu

24 maj 2019

Zabezpieczenie wyścigu kolarskiego

nspektor ITD na motocyklu pomagał w zabezpieczeniu trasy przejazdu kolarzy rywalizujących w XXVII edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. II etap tego wyścigu odbył się 23 maja na drogach województwa lubuskiego.

24 maj 2019

Pojazdy bez ważnych certyfikatów technicznych

Trzy pojazdy skontrolowane przez lubuskich inspektorów nie posiadały ważnych certyfikatów potwierdzających spełnienie przez pojazd odpowiednich wymagań technicznych. W konsekwencji przewozy zostały uznane za wykonywane bez zezwolenia.

24 maj 2019

Udział w Konferencji Logistycznej „Transport w logistyce”

W czwartek (23 maja) w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się XII Konferencja Logistyczna „Transport w logistyce” pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

22 maj 2019

Kierowca bez aktualnych badań lekarskich miał przewozić dzieci na wycieczkę

Inspektorzy ITD przeprowadzili kontrolę autokaru, którym 45. uczniów 1 i 2 klasy szkoły podstawowej w Świebodzinie miało jechać na wycieczkę szkolną do Szczecina. Wyjazd miał się odbyć w środę, 22 maja. Inspektorzy na prośbę rodziców i organizatorów wycieczki przeprowadzili kontrolę w miejscu wyjazdu autokaru.

22 maj 2019

Informacja o zbędnych składnikach rzeczowych majątku ruchomego

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że poniżej wyszczególnione pojazdy samochodowe zakwalifikowano do kategorii majątku zbędnego z przeznaczeniem do nieodpłatnego przekazania innej jednostce lub jednostce samorządu terytorialnego bez zastrzeżenia obowiązku zwrotu.

21 maj 2019

Twierdził, że tachograf się zepsuł

Tachograf nie rejestrował jazdy, ponieważ – jak twierdził kierowca – zepsuł się. Właśnie jadę do serwisu – wyjaśniał kierowca. Inspektorzy ITD pojechali razem z kierowcą. W serwisie ujawniono wyłącznik tachograf

20 maj 2019

Jechał zygzakiem po autostradzie

Kierowcy jadący autostradą A2 poinformowali kontrolujących inspektorów, że w ich kierunku jedzie zygzakiem tir. Inspektorzy szybko namierzyli podejrzany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Informacje od innych kierowców potwierdziły się. Kierowca był kompletnie pijany, przysypiał za kierownicą. Najprawdopodobniej pił wódkę w czasie jazdy

16 maj 2019

Kierowca ciężarówki jechał na dwóch kartach kierowcy

Kierowca 40-tonowej ciężarówki używał dwóch kart kierowcy, swoją i kolegi. Tuż przed zatrzymaniem pojazdu do kontroli zdążył wyjął kartę kolegi z tachografu i przełożyć swoją w odpowiedni slot tachografu.

15 maj 2019

Wywrotki zanieczyszczały drogę

Lubuscy inspektorzy skontrolowali ciężarówki wykorzystywane przy budowie wałów przeciwpowodziowych w Słubicach. Pojazdy te zanieczyszczały drogę krajową kruszywem i błotem nanoszonym przez koła pojazdów.

09 maj 2019

Nietrzeźwi kierowcy autobusu z 40 osobami

Dwóch kierowców autobusu przewożącego 40 osób było nietrzeźwych.

06 maj 2019

Ingerencje w tachograf i pijany kierowca ciężarówki

Dziś inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w działaniach kontrolnych ukierunkowanych na ujawnianie przypadków niedozwolonej ingerencji w tachograf. Działania te przeprowadzono w poniedziałek 6 maja 2019 r. na lubuskim odcinku autostrady A2. Pierwsze pojazdy zatrzymano do kontroli około godziny 3 rano.

19 kwi 2019

Jeździł na dwóch kartach kierowcy

Kierowca 40 tonowej ciężarówki jeździł na dwóch kartach kierowcy. Używał on swojej karty kierowcy oraz karty innego kierowcy, którą 2 miesiące wcześniej otrzymał od szefa, by używać jej gdy nie starczy mu czasu.

08 kwi 2019

Z ponad 2 promilami za kierownicą ciężarówki

Inspektor musiał przytrzymać drzwi aby kierowca nie wypadł z kabiny ciężarówki. Kierowca miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

02 kwi 2019

Cofnięcie zezwolenia na prowadzenie warsztatu

Ujawniony przez inspektora ITD wyłącznik tachografu okazał się podstawą do cofnięcia przez Prezesa GUM zezwolenia na prowadzenie warsztatu w zakresie instalacji tachografów cyfrowych.

27 mar 2019

Wyszkolony kierowca wykonywał przewóz z naruszeniem przepisów ADR

Kierowca, który niedawno ukończył kurs ADR, wykonywał przewóz towarów niebezpiecznych z naruszeniem obowiązków wymaganych przy takim przewozie. Przewóz został przerwany do czasu usunięcia nieprawidłowości, a przewoźnik dodatkowo zostanie ukarany karą pieniężną.

26 mar 2019

1 przewoźnik, 2 ciężarówki, 2 nietrzeźwych kierowców

25 marca br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.podczas wykonywania czynności służbowych, na punkcie kontrolnym mieszczącym się przy drodze krajowej nr 2 na PG Świecko (1 km) zatrzymali do kontroli dwa pojazdy należące do tego samego przewoźnika litewskiego, których kierowcy byli nietrzeźw

13 mar 2019

Litewska ciężarówka z wyłącznikiem tachografu

Lubuscy inspektorzy ITD ujawnili kolejny wyłącznik tachografu.

08 mar 2019

Kierowca autobusu bez ważnych uprawnień

Podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2, 8 marca 2019 r., inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli autobus, którym litewski przewoźnik przewoził 22 osoby z Litwy do Wielkiej Brytanii.